Łamanie prawa w Sejmie? A tymczasem w TVP Info... Nie wierzyliśmy własnym oczom

Posłanka Kukiz'15 zagłosowała w Sejmie za Kornela Morawieckiego - to dziś temat dnia w mediach. Ale nie w informacyjnym kanale Telewizji Polskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW Sejmie najpierw doszło do zamieszania z głosowaniem ws. sędziego TK, a później wyszło na jaw, że posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego. Opozycja mówiła o przestępstwie, a posłowie ponieśli pierwsze konsekwencje: Kornel Morawiecki zrzekł się członkostwa w klubie Kukiz'15. Z kolei Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu. Koledzy zaapelowali do niej, by zrzekła się mandatu.

"Wiedzą państwo, że to przestępstwo?" Jak reaguje Morawiecki? Zobaczcie >>>

Kiedy media relacjonowały wydarzenia z Sejmu, TVP Info przerwała relację, by wyemitować... powtórkę programu z wczoraj. Zastępca szefa publicystyki TVP Info, Samuel Pereira, zapowiedział to nawet na swoim Twitterze:

Rozmowa Michała Rachonia z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , Janem Dworakiem, dotyczyła analizy audycji informacyjnych, nadawanych przez telewizje.

Zobacz wideo

Najbardziej znane polskie cytaty polityczne. Sprawdź, ile pamiętasz! [QUIZ] Kto powiedział: "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO"? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: