Danuta Wałęsa do Kaczyńskiego ws. aborcji: "Co pan wie o życiu...". A dalej jeszcze ostrzej

Była pierwsza dama odniosła się do prób zaostrzenia obecnego prawa aborcyjnego. Z ust Danuty Wałęsy padły mocne słowa pod adresem prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasŻona Lecha Wałęsy gościła na antenie Radia Zet. W czasie rozmowy zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego o powściągliwość w kwestii zaostrzania obecnej ustawy antyaborcyjnej.

- Niech się pan opamięta, nie ma pan dzieci, nie ma pan żony. Co pan wie o życiu pszczół, jak pan w ulu nie mieszka - powiedziała była pierwsza dama . - Ja nie rozumiem, chce pan mieć władzę absolutną w każdej dziedzinie, a to jest nienormalne - dodała.

Danuta Wałęsa podpisała dziś wraz z Anną Komorowską i Jolantą Kwaśniewską list w obronie kompromisu aborcyjnego z 1993 roku. "Apelujemy o powstrzymanie działań zmuszających kobiety do heroizmu" - napisały w nim byłe prezydentowe. Podkreśliły, że mimo iż kompromis był kwestionowany zarówno przez przeciwników, jak i zwolenników, to "chronił obie strony przed radykalizacją prawa".

"Każda aborcja jest dramatem, ale nie można dramatu kobiet pogłębiać zmuszając je do rodzenia dzieci z gwałtu, czy do ryzykowania życiem i zdrowiem swoim lub dziecka" - czytamy w liście.

O przywódcy PiS-u przeczytasz też w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: