Wiceminister mówi o podwyżce paliwa. Jego przełożony słucha, a wieczorem... "Nic o tym nie wiem"

1. Wiceminister infrastruktury: Myślimy o konsekwencjach podwyżki paliwowej 2. Minister Andrzej Adamczyk tego samego dnia: Nie ma takiego pomysłu 3. Adamczyk był na konferencji, gdy przedstawiono koncepcję podwyżek

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWspólna konferencja ministra i wiceministra infrastruktury: - Zastanawiamy się nad konsekwencjami wprowadzenia podwyżek opłaty paliwowej. To może być bardzo poważne źródło dla finansowania budżetu Krajowego Funduszu Drogowego - mówił Jerzy Szmit.

Tymczasem jeszcze tego samego dnia w programie "Bilans" w TVN24 BiS jego przełożony Andrzej Adamczyk, chociaż stał tuż obok, dziwił się, dlaczego w mediach pojawiły się informacje o planowanym wzroście cen paliw.

- Ani rząd, ani Ministerstwo Infrastruktury nie projektuje zmian w opłatach paliwowych - mówił minister. I podkreślił, że rząd nie przygotowywał podwyżek "kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób".

Niepamięć Adamczyka dziwi tym bardziej, że Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało już na Twitterze, że wszystkie propozycje z czwartkowego spotkania będą konsultowane.

Jest projekt czy go nie ma?

Perspektywa podwyżki cen paliw budzi emocje wśród kierowców. Benzyna miałaby zdrożeć o 10 groszy na litrze. Nie dziwi więc, że rząd na razie od ministerialnych propozycji wyraźnie się odcina.

Dzisiaj na antenie TVP Info minister w kancelarii premiera Henryk Kowalczyk przekonywał, że "żaden tego typu dokument do rządu nie wpłynął", a kierowcy "mogą spać spokojnie".

- Dopóki nie ma konkretnego projektu wychodzącego z ministerstwa, to ja mogę powiedzieć tylko: nic na ten temat nie wiem - stwierdził. I dodał, że "pomysłów zawsze jest dużo", ale "nie wszystkie można traktować poważnie, jako propozycje".

A że Ministerstwo Infrastruktury pomysł ma, wiadomo dzięki oficjalnej stronie internetowej resortu. Od wczoraj można tam przeczytać o propozycji podniesienia opłat paliwa o 10 groszy, która "w ciągu 10 lat przyniosłaby dodatkowe 20 mld złotych na inwestycje".

Podwyżka paliwPodwyżka paliw MI Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Fot. MIB

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy taka podwyżka cen paliwa byłaby za wysoka?
Więcej o: