Kolejny "poseł madycki" wylądował na wysokim stanowisku. To już jego druga posadka

1. Adam Rogacki dostał pracę w zarządzie spółki Orlen Paliwa 2. Były poseł PiS został wyrzucony z partii po ?aferze madryckiej? 3. Rogacki zasiada już w radzie spółki zarządzającej Stadionem Narodowym

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasByły poseł PiS Adam Rogacki został członkiem zarządu spółki Orlen Paliwa - informuje RMF FM . Rogacki jest jednym z bohaterów tzw. "afery madryckiej". Jego nazwisko pojawiło się również na oficjalnej stronie internetowej Orlenu.

Adam Rogacki w zarządzie Orlen PaliwaAdam Rogacki w zarządzie Orlen Paliwa Fot. Orlenpaliwa.com.pl Adam Rogacki w zarządzie Orlen Paliwa. Fot. Orlenpaliwa.com.pl

Kolejna posada dla byłego posła

Rogackiego, razem z Adamem Hofmanem i Mariuszem Antonim Kamińskim, wyrzucono z PiS za służbowy wyjazd do Madrytu. Politycy mieli pojechać tam samochodem, ale zaliczki wydali na przelot tanimi liniami lotniczymi.

Były poseł jakiś czas temu został również członkiem Rady Nadzorczej spółki PL 2012 Plus, zarządzającej Stadionem Narodowym. Teraz dojdzie do tego miejsce w zarządzie Orlen Paliwa. RMF FM poprosiło spółkę o komentarz, czym dokładnie Rogacki będzie się zajmował w Orlenie, ale odpowiedzi nie otrzymało.

Od "afery madryckiej" do Polskiego Holdingu Obronnego

Rogacki nie jest jedynym uczestnikiem "afery madryckiej", który dostał posadę w spółce powiązanej ze skarbem państwa.

W lutym "Rzeczpospolita" poinformowała , że Mariusz Antoni Kaminski został szefem Polskiego Holdingu Obronnego, który ma znaczące udziały w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Z kolei w PKN Orlen dostał pracę jeszcze jeden były poseł partii rządzącej, tym razem niezwiązany z aferą. Chodzi o Mariusza Mastalerka, który w lutym objął posadę dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: