Napad i strzały w Opolskiem. Zatrzymano domniemanego sprawcę

1. Policja zatrzymała podejrzewanego o napad na samochód w Głuchołazach 2. Kierujący autem lokalny przedsiębiorca został poważnie ranny

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o udział we wczorajszej strzelaninie w Głuchołazach na Opolszczyźnie - potwierdziła w rozmowie z TOK FM rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej w Opolu, Lidia Sieradzka. Ktoś w środę rano strzelał do samochodu, poważnie raniąc kierowcę, lokalnego biznesmena. 65-latek został postrzelony w klatkę piersiową. W stanie ciężkim trafił do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogły być to gangsterskie porachunki. Prokuratura nie komentuje tych informacji. Według ustaleń reporterki Radia Zet postrzelony mężczyzna prawdopodobnie przewoził pieniądze do kantoru. Według "Nowej Trybuny Opolskiej", ranny to teść właściciela kantoru.

Jak podała "Nowa Trybuna Opolska" , obecnie policja szuka broni.

Na razie śledczy potwierdzają tylko, że ktoś strzelał do mężczyzny jadącego samochodem ulicą Kraszewskiego w Głuchołazach. Do śledztwa włączyła się czeska policja. Głuchołazy leżą na granicy z Czechami.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: