Kobiety na świecie popierają protest Polek przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego

1. Obywatelki wielu krajów wyrażają solidarność z Polkami ws. aborcji 2. Zdjęcia z hashtagiem #Odzyskaćwybór pojawiają się na Facebooku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMieszkanki różnych stron świata publikują zdjęcia w wydarzeniu "Okaż solidarność z polskimi kobietami!" na Facebooku . Fotografie, na których trzymają wieszaki, opatrują hashtagiem #Odzyskaćwybór. Organizatorem wydarzenia jest ASTRA Network i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Jak do tej pory solidarność wyraziło m.in. Azjatycko-Pacyficzne Centrum Środków i Badań dla Kobiet (ARROW) z Malezji.

Zdjęcie opublikowało też chorwackie Centrum Edukacji, Doradztwa i Badań Naukowych CESI.

Wieszak, którym w przeszłości ciężarne próbowały same dokonać aborcji, stał się symbolem walki z restrykcyjnym projektem ustawy. Poniżej organizacja Le Planning Familial z Francji.

"Solidarność z polskimi kobietami" - głoszą napisy trzymane przez kobiety na zdjęciach. Tutaj organizacja CHOICE for Youth and Sexuality z Holandii.

Ponadto poparcie ogłosiły również Inicjatywa Matka z Macedonii czy belgijska ILGA-Europe. Nie tylko zdjęcia są wyrazem solidarności, w Dublinie w sobotę odbędzie się pikieta w sprawie.

Projekt ustawy o zakazie aborcji to inicjatywa Instytutu Ordo Iuris. Przewiduje on całkowity zakaz aborcji, również jeśli ciąża zagraża zdrowiu kobiety bądź jest wynikiem gwałtu. Więcej o ustawie TUTAJ .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: