Pijany motorniczy zabił 3 osoby. Teraz wyszedł na wolność, przez nową opinię

1. Pijany motorniczy tramwaju zasnął i spowodował wypadek w Łodzi w 2014 r.2. Zginęły 3 osoby, a Piotra M. skazano nieprawomocnie na 13,5 roku więzienia3. Teraz wyszedł z aresztu. Biegły ocenił, że mógł zasnąć z powodu astmy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO zwrocie w tej głośnej sprawie informuje łódzka "Gazeta Wyborcza" . Jak podają dziennikarze, właśnie z aresztu wyszedł Piotr M., który został skazany nieprawomocnie na 13,5 roku więzienia po wypadku tramwajowym, do którego doszło w 2014 r. w Łodzi. Mężczyźnie postawiono wówczas zarzuty jazdy po alkoholu, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Od dwóch ostatnich obrońca Piotra M. się odwołał, dlatego w tej sprawie toczy się apelacja.

Nowa opinia biegłego

Teraz, jak informuje "Wyborcza", powołując się na "Dziennik Łódzki" , M. opuścił areszt po nowej opinii biegłego neurologa. Biegły stwierdził, że do utraty przytomności motorniczego mógł się przyczynić nie alkohol, lecz astma. O zwolnieniu mężczyzny zdecydował sąd. TVN24 precyzuje , że decyzja została podjęta podczas rozprawy apelacyjnej i przypomina, że wcześniej biegli nie stwierdzili u niego problemów ze zdrowiem i podważali fakt utraty przytomności.

Prokuratura uważa, że nie ma podstaw do zwolnienia mężczyzny i chce decyzję zaskarżyć - podaje "Gazeta Wyborcza". Niezależnie od zwolnienia Piotra M. z aresztu, apelacja będzie się toczyła dalej.

Zginęły trzy kobiety

Przypomnijmy: po tragicznym wypadku śledczy ustalili, że prowadząc tramwaj linii 16 Piotr M. był pijany. Alkohol (wódkę i piwo) kupował na postojach. W czasie prowadzenia tramwaju najpierw zderzył się z autem, a później wjechał w pieszych. Trzy kobiety, które potrącił, zmarły. Motorniczy po wypadku miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przyznał się, że po pijanemu spowodował wypadek. Okazało się, że ma zdiagnozowany alkoholizm.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!