"Wiadomości" znowu tracą widownię. "Fakty" liderem wieczornego pasma

1. W marcu "Wiadomości" w TVP1 oglądało średnio 3,2 mln osób 2. Serwis TV publicznej stracił 250 tys. widzów w stosunku do lutego 3. Liderem wieczornych programów informacyjnych są "Fakty" TVN

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWśród programów informacyjnych największą popularnością w marcu cieszył się "Teleexpress" TVP1. Program oglądało średnio 3,47 mln osób - informują WirtualneMedia.pl .

Liderem wieczornego pasma informacyjnego były natomiast "Fakty" TVN, które w otwartym kanale oglądało w marcu średnio 3,31 mln wizów, a w TVN24 Biznes i Świat 156,5 tys. osób.

Główne wydanie "Wiadomości", emitowane w TVP1, miało w zeszłym miesiącu średnio 3,2 mln widzów, czyli o 644,3 tys. mniej niż rok wcześniej i o około 250 tys. mniej niż w ubiegłym miesiącu.

To kolejny spadek oglądalności "Wiadomości" TVP. W ubiegłym miesiącu zanotowano około 260 tys. widzów mniej niż w styczniu 2016 roku.

Najmniejsze spadki widzów dotknęły główne wydania "Wydarzeń" i "Panoramy". Program informacyjny Polsatu oglądało w marcu średnio 2,44 mln osób, a serwis "Dwójki" - 1,47 mln osób.

Awantura na Twitterze

Wyników oglądalności broniła na Twitterze osoba prowadząca konto "Wiadomości". W trakcie "Wiadomości" dyskusje trwały nadal. Pisała m.in. że "niektórzy Tłyterianie inaczej zrozumieli" informację dotyczącą niekorzystnego wyniku.

Zmiany w telewizji publicznej

W styczniu fotel prezesa TVP objął Jacek Kurski. W "Wiadomościach" przeprowadzono duże zmiany. W ich wyniku zwolnionych została duża część prezenterów oraz wydawców i reporterów. Stanowisko szefa serwisu stracił Piotr Kraśko, a w jego miejsce pojawiła się Marzena Paczuska.

Obecnie "Wiadomości" są prowadzone przez Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Michała Adamczyka.

Zobacz wideo
Więcej o: