Maciej Stuhr ośmieszony "wyklaskaniem" w Teatrze Polonia? Janda publikuje wideo, jak było naprawdę [WIDEO]

1. Aktor miał zostać rzekomo ośmieszony podczas spektaklu "Boska" 2. Krystyna Janda zamieściła nagranie widza, które pokazuje jak było naprawdę 3. Według aktorki za incydentem z "wyklaskaniem" Stuhra stoi jedna osoba

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kilka dni temu w Teatrze Polonia podczas spektaklu "Boska" miało dojść do "wyklaskania" przez grupę osób Macieja Stuhra. Według prawicowych mediów, miał to być rodzaj protestu przeciwko żartom aktora podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych "Orły 2016".

Po incydencie jeden z serwisów napisał: "Kilka osób postanowiło nawiązać do nieco już zapomnianej tradycji nakazującej "wyklaskiwać" aktorów kolaborujących z okupantami. (...) kilka osób w momencie kiedy na scenie pojawił się Maciej Stuhr wstało i zaczęło głośno klaskać i krzyczeć".

Na doniesienia o rzekomym proteście publiczności szybko zareagowała Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. W oświadczeniu na oficjalnym profilu na FB napisano: "Zaczął klaskać jeden, bardzo starszy pan, pani Janda, która była także na scenie, zapytała tego pana czy zamierza dalej przeszkadzać, po czym publiczność wyklaskała tego pana i wygoniła go z sali".

Dziś na poparcie tych słów, aktorka umieściła nagranie jednego z widzów, który był na spektaklu "Boska", z takim komentarzem:

"Oto przebieg incydentu podczas spektaklu "Boska" w dniu 29 marca 2016 r. Film nagrany przypadkowo przez jednego z widzów. Wyklaskuje, według naszych ustaleń, pan Wojciech, autor plakatu 'Achtung Russia!' i współzałożyciel Ruchu Higieny Moralnej."

Na filmie widać całe "zajście" z udziałem jednej osoby. Najpierw ktoś z widzów zwraca uwagę, że klaszcze to się i owszem, ale na końcu przedstawienia. Następnie sama Krystyna Janda rzuca ze sceny: "poczekamy aż pan wyjdzie", a wtedy sprawca krótkiego antraktu zostaje wyklaskany i wyproszony z teatru.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: