Afera podsłuchowa: Kelner twierdzi, że policja groziła mu śmiercią. CBŚP powiadomiło prokuraturę

1. Afera podsłuchowa: Jeden z kelnerów twierdzi, że policja go zastraszała 2. Funkcjonariusze mieli groźbami wymuszać na Konradzie Lassocie zeznania 3. CBŚP złożyło już zawiadomienie do prokuratury o pomówienie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKonrad Lassota - jeden z kelnerów, którzy podsłuchiwali polityków i biznesmenów w restuaracji "Sowa & Przyjaciele" - przekonuje, że był zastraszany przez funkcjonariuszy policji podczas przesłuchań. Policjanci mieli też wymuszać na nim zeznania.

Na antenie RMF FM Lassota powiedział, że śledczy z CBŚP "przedstawiali mu wersję wydarzeń, która była dla nich najwygodniejsza". Do "odpowiednich" zeznań miał zostać zmuszony groźbami. - Pokazywali mi wizerunki osób, które miały wykonać na mnie wyrok śmierci. Byłem straszony prywatnym zabójcą, czarnymi scenariuszami - przekonywał.

CBŚP zawiadamia prokuraturę

W reakcji na słowa kelnera, Centralne Biuro Śledcze Policji zawiadomiło prokuraturę.

- W związku z nieprawdziwymi informacjami, które przekazał dzisiaj Konrad Lassota, informujemy, że kierownictwo CBŚP składa zawiadomienie do prokuratury o pomówienie do funkcjonariuszy, dotyczące nakłaniania do składania fałszywych zeznań, jak również kierowania gróźb przez policjantów - powiedziała RMF FM Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

- Mężczyzna ten zgłosił się dobrowolnie do organów ścigania. Miał - na własną prośbę - przyznaną policyjną ochronę, bowiem obawiał się o własne życie ze względu na charakter sprawy, w której składał wyjaśnienia. Również na własną prośbę z tej ochrony po 11 dniach zrezygnował. Podczas licznych czynności procesowych, w których uczestniczył - przede wszystkim były to czynności w prokuraturze - nigdy nie poinformował organów ścigania o rzekomym zastraszaniu go przez policjantów z CBŚP, jak również nakłanianiu go do składania określonych wyjaśnień - dodaje w oświadczeniu Biura Hamelusz.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: