PO szykuje serię wniosków o wotum nieufności dla PiS-owskich ministrów. Waszczykowski i Szyszko na liście

1. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że PO znowu spróbuje odwołać ministrów PiS 2. "Mamy kilku kandydatów do dymisji" - powiedział szef Platformy Obywatelskiej 3. Na liście znaleźli się m.in. szef polskiej dyplomacji i minister środowiska

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW rozmowie z WP.pl przewodniczący PO zapowiedział kolejne wnioski o wotum nieufności dla ministrów w rządzie Beaty Szydło. Zdradził też, że jego partia ma już przygotowaną listę kandydatów do dymisji.

- Minister Szyszko, minister Jurgiel (...) Waszczykowski pokazał, że dołącza do tego grona. Rozmawiamy o tym, na pewno będziemy składać kolejne wnioski o wotum nieufności - stwierdził Schetyna.

Zdaniem szefa PO, wnioski złożone zostaną "w najbliższych dniach", ale najpierw dojdzie do rozmów z innymi klubami opozycji - PSL i Nowoczesną. - W tym tygodniu podejmiemy decyzję - powiedział Schetyna.

Na cenzurowanym znalazł się zwłaszcza minister spraw zagranicznych. - Po raz kolejny wypowiedział coś, co zwraca złą uwagę opinii publicznej na świecie. Posługiwanie się takim językiem w oficjalnej rozmowie z dziennikarzem ("murzyńskość" - przyp. red.), jest czymś nie do zaakceptowania, ten typ słownictwa jest rujnujący, także dla Polski - ocenił pracę Waszczykowskiego szef PO.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: