TVP szykuje wyjątkową ramówkę na 10 kwietnia. "Hagiografia" Kaczyńskiego, film Anity Gargas...

1. W 6. rocznicę smoleńską TVP pokaże dokument o Lechu Kaczyńskim 2. Na antenie ma pojawić się także "Anatomia upadku" Anity Gargas

Polub i bądź na bieżąco!10 kwietnia, w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej, "Jedynka" pokaże film o Lechu Kaczyńskim pt. "Niosła go Polska", który, jak ocenia dzisiejsza Polityka, ma hagiograficzny charakter. Dokument zostanie wyemitowany o godz. 21:30, czyli w najlepszym czasie antenowym.

- Nigdy nie widziałem filmu, który tak dobrze oddaje mojego brata, to znaczy istotę tego wszystkiego, co robił w życiu publicznym - mówił o filmie Jarosław Kaczyński. Twórcą filmu jest Robert Kaczmarek, reżyser i producent takich filmów jak "TW Bolek", "Solidarni", "Krzyż".

 

Według Polityki TVP chce puścić także drugą część filmu "Anatomia upadku" Anity Gargas. Pierwsza część wywołała falę krytyki, wspominała bowiem o "zamachu" w Smoleńsku. Druga część jest bardziej umiarkowana w ocenach.

 

Rano 10 kwietnia w TVP2 pojawi się także reportaż o Marii Kaczyńskiej "Muszka, Marylka, Maria". O 13 TVP1 pokaże film "Dies Luctus - dni żałoby, dni smutku" opowiadający o reakcji Polaków na katastrofę smoleńską.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!