Nie będzie "Marszu miliona" 10 kwietnia. "PiS nigdy nie zapraszało na taki marsz"

1. Nie będzie marszu poparcia dla rządu i prezydenta 2. PiS zaprzecza, by kiedykolwiek planowano "Marsz Miliona" 3. Wcześniej na pochód zapraszała m.in. poseł Pawłowicz

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas10 kwietnia, w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej, miał odbyć się "Marsz Miliona". W Urzędzie m.st. Warszawy zarejestrowano przemarsz "kilkudziesięciu tysięcy osób" spod Katedry św. Jana pod siedzibę głowy państwa. Marsz miał być organizowany przez kluby Gazety Polskiej i PiS.

- Celem marszu będzie nie tylko uczczenie pamięci o katastrofie, ale również wyrażenie poparcia dla przemian, które zachodzą teraz w Polsce - mówił w rozmowie z nami szef klubów GP.

PiS wycofuje się jednak z planów pochodu. Poinformował o tym poseł Jarosław Krajewski, który na antenie TVN24 stwierdził, że "Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zapraszało na taki marsz".

"Targowica, opozycja, zdrajcy"

Wydaje się, że innego zdania była poseł Pawłowicz, która tak reklamowała "Marsz Miliona": "Dziś prosimy i wzywamy wszystkich patriotów, by wsparli swe demokratyczne władze, które tego wsparcia dziś bardzo potrzebują. By pokazali, że obecna polska Targowica, opozycja, zdrajcy, kolejny raz w naszej historii knujący przeciwko Polsce, jawnie, razem z naszymi zagranicznymi wrogami - nie ma szans".

marsz poparcia dla naszych władz wybranych w ostatnich demokratycznych...Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na  15 marca 2016

Mobilizacja nadal trwa?

Informacja o tym, że marsz się nie odbędzie, nie dotarła do wszystkich. W mediach społecznościowych nadal można znaleźć aktualne zachęty do uczestniczenia. "Zainteresowani wyjazdem na Marsz Miliona mogą kontaktować się z koordynatorami Klubu Gazety Polskiej" - czytamy.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powinien stanąć przed Pałacem Prezydenckim?