Kukiz ukarany za wpisy na Facebooku. Teraz pisze o "k*rwim dzikusie" i "od razu przeprasza"

1. Komisja etyki poselskiej ukarała Pawła Kukiza za wpisy na Facebooku 2. Chodzi o wpisy o Ryszardzie Petru i Joannie Grabarczyk z HejtStop 3. Kukiz nawiązał do kary w kolejnym wpisie na Facebooku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZa wpis o Ryszardzie Petru i jego rodzinie Kukiz został ukarany zwróceniem uwagi, natomiast za komentarz na temat koordynatorki akcji HejtStop Joanny Grabarczyk poseł otrzymał karę nagany (najwyższa z możliwych kar). Komisja Etyki Poselskiej rozpatrywała sprawę na wniosek klubu Nowoczesna.

Choć Nowoczesna wnioskowała o naganę w obu przypadkach, członkowie komisji zdecydowali, by zacząć od niższej kary - relacjonuje tvn24.pl . Zdaniem posłanki PO Izabeli Mrzygłockiej, Paweł Kukiz "nie do końca zdaje sobie sprawę, iż jednak musi nieco powściągać ekspresję swoich wypowiedzi i być bardziej uważnym, jeśli chodzi o używany język".

"Zachowanie całkowicie naganne i karygodne"

"Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy :-)" - to wpis Kukiza , za który zdecydowano przyznać mu naganę. Posła bronił Kornel Morawiecki. - Nie ulega wątpliwości, że te słowa są bardzo nieładne, ale to jeszcze nie mowa nienawiści - mówił.

Oponowała Joanna Scheuring-Wielgus: - Wpis miał określone konsekwencje. Pani Joanna Grabarczyk musi korzystać z ochrony (...) Jeżeli poseł na Sejm zachowuje się w taki sposób, jak zachował się poseł Kukiz, to jego zachowanie jest całkowicie naganne i karygodne.

"Ku*wi dzikus"

Poseł zdaje się nie przejmować karą. Na Facebooku umieścił wpis, w którym odnosi się do decyzji Komisji Etyki Poselskiej. "Podobno w piątek Amerykanie tego k*rwiego dzikusa odstrzelili" - pisze o jednym z terrorystów, którzy zginęli w nalotach USA w Syrii.

"Chciałbym od razu przeprosić Panią Lubnauer, Panią Pihowicz, Pana Petru, całą Nowoczesną i Panią od HejtStop (nie pamiętam nazwiska, przepraszam więc podwójnie) za nazwanie współwyznawcy "uchodźców" "ku*wim dzikusem". Pana Kijowskiego też przepraszam. I generalnie - cały KOD i Platformę .Obywatelską. Przepraszam również Angelę Merkel, towarzysza Kwaśniewskiego i gejów. Lesbijki też przepraszam. I kosmonautów" - ironizuje.

Bogu dzięki ...

Chciałbym od razu przeprosić Panią...Opublikowany przez Paweł Kukiz na  25 marca 2016

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: