Żona w Trybunale, mąż ambasadorem? Jest przeciek w sprawie szefa polskiej ambasady w Berlinie

1. Ambasadorem Polski w Niemczech ma zostać prof. Andrzej Przyłębski 2. Jest on mężem sędzi Trybunału Konstytucyjnego wybranej przez PiS 3. Informację podał na Twitterze Bartosz Wieliński z ?Gazety Wyborczej?

Polub i bądź na bieżąco!"Nowym ambasadorem RP w Berlinie ma być prof. Andrzej Przyłębski, filozof z UAM, działacz Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. L. Kaczyńskiego" - napisał na Twitterze Bartosz Wieliński, dziennikarz działu zagranicznego "Gazety Wyborczej.

Jak informuje poznańska "Gazeta Wyborcza" , profesor jest mężem Julii Przyłębskiej, która została w grudniu zeszłego roku wybrana głosami PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Prof. Andrzej Przyłębski pracuje na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Jeśli informacje się potwierdzą, nie będzie to pierwszy wyjazd Przyłębskiego na placówkę w Berlinie. W latach 1996-2001 był tam attache ds. kultury i nauki.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: