Ten rasistowski wpis o zamachach w Brukseli wyśmiały tysiące osób. A jego autor trafił do aresztu

1. Użytkownik Twittera spytał muzułmankę o zamachy w Brukseli 2. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem szerzenia nienawiści rasowej 3. Na jego tweeta świetnie zareagowali inni użytkownicy, parodiując styl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Spotkałem wczoraj muzułmankę w Croydon [dzielnica Londynu - red.]. Poprosiłem ją o wyjaśnienie Brukseli. - To nie ma nic wspólnego ze mną - powiedziała. Czcze gadanie" - napisał Matthew P. Doyle.

Londyńczyk szybko usunął wpis, ale oczywiście w Internecie nic nie ginie. W konsekwencji został aresztowany pod zarzutem szerzenia nienawiści rasowej.

Doyle'a spotkała też dodatkowa kara. Użytkownicy Twittera szybko zaczęli z niego drwić, parodiując wpis. W powyższym jeden z nich pisze: "Spotkałem Croydon i poprosiłem o wyjaśnienie Matthew Doyle'a. Nikt o nim nigdy nie słyszał. Czcze gadanie".

Oto kilka kolejnych przykładów

"Spotkałem dziś psa i spytałem o to, dlaczego mnie ugryzł, kiedy miałem cztery lata. - Hau - powiedział. Czcze gadanie".

"Wczoraj w Camden [dzielnica Londynu - red.] spotkałem Irlandkę. Poprosiłem ją o wyjaśnienie Bono. - To nie ma nic wspólnego ze mną - powiedziała. Czcze gadanie"

"Spotkałem wczoraj białą kobietę w Croydon. Poprosiłem ją o przeproszenie za niewolnictwo. - To nie ma nic wspólnego ze mną - powiedziała. Czcze gadanie".

"Spotkałam gościa z łatami na łokciach w Croydon. Poprosiłam go o wyjaśnienie trzęsień ziemi. - To nie ma nic wspólnego ze mną - powiedziała. Czcze gadanie".

To nie jedyny kontrowersyjny wpis Doyle'a. Po komentarzach na temat wspomnianego tweeta napisał: "Kogo obchodzi, że obraziłem jakiegoś turbanogłowego? [w oryginale "towelhead", obraźliwe określenie na osobę arabskiego pochodzenia - red.]".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: