"Dobra zmiana" w mediach. "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" codziennie w Radiu Merkury

1. Patriotyczna "Rota" będzie odtwarzana w radiu codziennie przed północą 2. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa rozgłośni, Filipa Rdesińskiego 3. Wcześniej był on związany z "Gazetą Polską" i był kandydatem PiS na radnego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam germanił" czy "Nie damy miana Polski zgnieść, nie pójdziem żywo w trumnę" - te słowa już od dzisiejszej nocy wejdą na stałe do repertuaru poznańskiego Radia Merkury.

"Rota" odtworzona zostanie po raz pierwszy w czwartek o godz. 23.57 - informuje "Gazeta Wyborcza" . To jedna z pierwszych decyzji nowego szefa rozgłośni, związanego z PiS i "Gazetą Polską", Filipa Rdesińskiego.

Nowy prezes już raz kierował Radiem Merkury - w 2010 roku, z powołania nieformalnej koalicji PiS i SLD. Jego ówczesna przygoda skończyła się jednak szybko. Po pół roku został zwolniony za działanie na szkodę spółki.

Kilka tygodni temu, po ogłoszeniu nominacji Rdesińskiego na stanowisko prezesa, z pracy w rozgłośni zrezygnowała Nina Nowakowska, niegdyś działaczka opozycji.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: