PiS w dół, a kto zyskał? W Sejmie aż siedem partii [NOWY SONDAŻ]

1. Millward Brown: PiS liderem, ale ze spadkiem o 3 punkty procentowe 2. Kolejna jest Nowoczesna, tuż przed Platformą Obywatelską 3. Według sondażu dla TVN w Sejmie znalazłoby się siedem partii

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPrawo i Sprawiedliwość (razem z Polską Razem i Solidarną Polską) prowadzi w sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. W porównaniu do badania sprzed miesiąca, PiS odnotowuje spadek o trzy punkty procentowe.

Na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna z 18 proc. (spadek o 4 p.p.), tuż przed PO z poparciem na poziomie 17 proc. (bez zmian). W Sejmie znalazło by się też ugrupowanie Kukiz'15 - 10 proc. (wzrost o 2 p.p.), SLD - 6 proc., partia Razem - 5 proc. i KORWiN - również 5 proc.

Sondaż MB dla Faktów marzec Create column charts

Poniżej progu wyborczego znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe. z poparciem na poziomie 3 proc. Siedem procent osób, nie wie lub jeszcze nie zdecydowało, na kogo chcą głosować.

To trzeci sondaż w ciągu tygodnia, który mówi, że PiS traci poparcie. Wcześniej na tę tendencję wskazywały badania TNS dla "Wyborczej" i CBOS .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Chcesz odwołać posła albo sprawdzić, ile zarabia? Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ