Specjaliści odchodzą ze stadniny w Janowie. "Straszenie prokuratorem nie tworzy atmosfery do pracy"

1. Dwoje specjalistów odchodzi ze stadniny koni w Janowie Podlaskim. 2. To odpowiedź na zwolnienie szefów stadnin w Janowie i Michałowie 3. Trenerka i prezenter skarżą się też na fatalną atmosferę pracy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Joanna Wojtecka, trenerka koni arabskich oraz Paweł Kozikowski, znany i ceniony licencjonowany prezenter koni arabskich rozwiązali umowę o pracę ze Stadniną Koni w Janowie Podlaskim - podaje magazyn ''Świat Koni'' .

- Podjęliśmy tę decyzję, bo przede wszystkim nie godzimy się z tym co się stało w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie oraz w ANR. Nie godzimy się z takim potraktowaniem obydwu prezesów i pani Anny Stojanowskiej, ze szkalowaniem ich w mediach. Drugą kwestią jest to, że osoby mające zastąpić panią Annę Stojanowska i panów Marka Trelę i Jerzego Białoboka, w naszej ocenie nie będą nawet w zarysach tak dobrzy, jak zwolnione osoby - powiedziała w rozmowie ze ''Światem Koni'' Joanna Wojtecka.

Chodzi o zwolnienie przez nowe kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych szefów stadnin koni w Janowie Podlaskim i Michałowie . Ze stanowiskami pożegnali się Marek Trela i Jerzy Białobok. Również sędzia międzynarodowy Anna Stojanowska przestała być inspektorem w ANR.

- To, co się stało 19 lutego to jest jakieś wielkie nieporozumienie i niezrozumienie. My po prostu nie chcemy pracować w takiej atmosferze, jaka teraz panuje w Janowie. By osiągnąć sukces w hodowli, pokazach czy wyścigach potrzebna jest oprócz rozległej wiedzy, doświadczenia, wyczucia i odrobiny szczęścia, również odpowiednia atmosfera w miejscu pracy. Zakazywanie ludziom wypowiadania się czy straszenie ich prokuratorem nie tworzy atmosfery do pracy, do osiągnięcia sukcesu. Konie to żywe stworzenia, one też wymagają spokoju i profesjonalizmu wokół siebie. Decyzje podjęliśmy również dlatego, że uważamy, że trzeba w tej sprawie jasno określić po której jest się stronie - dodała Wojtecka.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

QUIZ: Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: