Macierewicz niespodziewanie (i chyba nieświadomie) wystawia laurkę poprzedniej władzy. I to jaką!

1. Macierewicz: "Polska nieprzypadkowo wybrana na gospodarza szczytu NATO" 2. Zdaniem ministra nasz kraj gwarantował największy poziom bezpieczeństwa 3. Szef MON nie wspomniał, że organizację szczytu przydzielono za rządów PO

Polub i bądź na bieżąco!- Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza i współorganizatora tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wybrana do tej roli dlatego, że jest być może dzisiaj najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa głowom państw i samym obradom - mówił Antoni Macierewicz na konferencji ws. szczytu NATO w Warszawie.

Jeśliby uznać za pewnik, że właśnie takie były powody decyzji o wybraniu Polski na gospodarza szczytu NATO, wszyscy powinniśmy podziękować ekipie PO-PSL za to osiągnięcie. Zadecydowano o tym bowiem aż 2 lata temu.

Przypomnijmy, że jeszcze zaledwie tydzień temu Macierewicz tak mówił: - Czasami naprawdę nie ma słów, żeby ocenić ten stan rzeczy, jaki zastaliśmy, jeśli chodzi o armię. Wystarczy powiedzieć, iż całościowy stan rzeczy jest taki, że jesienią 2015 r. stan armii nie pozwalał państwu polskiemu na obronienie swojej integralności terytorialnej i niepodległości dłużej niż kilkanaście dni. A stopień korupcji, nieodpowiedzialności, świadomie realizowanego bałaganu, zamieszania w armii przekraczał wszystko, co można sobie wyobrazić.

Jak widać minister zdanie zmienia łatwo i całkiem szybko. Dla poprzedniej ekipy w tym przypadku powinno być to powód do niemałej radości.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

QUIZ: Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: