TVP o Amber Gold, a w studiu... dziennikarka skazana za płatną protekcję

1. Dorota Kania komentowała w programie TVP Info aferę Amber Gold 2. Prawicowa dziennikarka była skazana nieprawomocnie za płatną protekcję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W Gdańsku ruszył dziś proces Amber Gold . Byłemu prezesowi Marcinowi P. i jego żonie Katarzynie P. prokuratura zarzuca m.in. oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.

 

W "Minęła dwudziesta", głównym programie publicystycznym TVP Info, prowadzonym przez Michała Rachonia, sprawę komentowali dziennikarze, którzy zajmowali się nią w przeszłości . Obok Krzysztofa Wójcika z portalu tvp.info i Witolda Gadowskiego z tygodnika "wSieci" pojawiła się Dorota Kania, prawicowa dziennikarka z "Gazety Polskiej". Nie umknęło to uwadze widzów.

- Standardy BBC w TVP... - napisał dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Przypomnijmy: Dorota Kania była skazana za płatną protekcję i powoływanie się na wpływy w rządzie PiS u rodziny Marka Dochnala. Wyrok jest jednak nieprawomocny, a Kania złożyła apelację.

 

***

 

AKTUALIZACJA Dorota Kania złożyła apelację i wyrokiem z dnia 2 czerwca 2016 r. Sąd Okręgowy Warszawa Praga uniewinnił ją od zarzutu płatnej protekcji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

QUIZ: Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne

 

Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: