Opolskie: eksplozja w garażu. Poszkodowani są dwaj mężczyźni. Wezwano saperów

1. Dwóch rannych mężczyzn w wieku 42 i 45 lat przewieziono do szpitala 2. Wybuchł niewybuch lub niewypał najprawdopodobniej z II wojny światowej 3. Policja nie wyklucza dochodzenia ws. pozyskania niewybuchów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Podkom. Katarzyna Janas, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie powiedziała, że do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim na Opolszczyźnie. Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie ok. godz. 19.40.

Janas podała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn, mieszkańców gm. Pakosławice. - Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Na chwilę obecną nie znam ich stanu obrażeń - dodała oficer prasowa.

Prawdopodobnie próbowali rozmontować znalezisko

Poinformowała, że ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż do wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas gdy poszkodowani mężczyźni wykonywali przy nim jakieś czynności. Miało to miejsce w garażu znajdującym się w ciągu kilku innych garaży. Janas wyjaśniała, że garaże te znajdują się w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych, ale jednak nie takiej, by zaszła konieczność ewakuacji. - Dlatego nie ewakuowano żadnych osób - doprecyzowała.

W garażu zabezpieczono inne przedmioty, wezwano saperów

Podała, że na miejscu zdarzenia był w sobotę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nysie oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Jak tłumaczyła Janas - w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogą być niewybuchami.

Na miejscu zdarzenia pracowały również trzy zastępy straży pożarnej w sile w sumie 20 ludzi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: