Po co amerykańscy senatorowie przyjechali do Polski? Minister Kempa wie: To nowy rodzaj interwencji

1. Amerykańscy senatorowie przyjechali do Polski 2. Beata Kempa uważa, że to ?nowy rodzaj interwencji? 3. Jej zdaniem senatorowie przyjechali na prośbę opozycji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPięcioro amerykańskich senatorów przyjechało do Polski z nieoficjalną wizytą. Mówi się o dwóch powodach ich wizyty - przygotowaniach do szczytu NATO w Warszawie lub wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

Amerykanie spotkali się z prezydentem w Krakowie, wcześniej rozmawiali także z szefem MON Antonim Macierewiczem. Senatorowie podczas wizyty odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce i Oświęcim. Nie rozmawiali z dziennikarzami.

Interwencja zbrojna

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa uważa jednak, że amerykańscy goście mają niecne zamiary. - Kiedyś proszono o interwencje zbrojne. Czyli to jest taki nowy model czy charakter tej interwencji - mówiła w rozmowie z "Faktami".

Kempa dodała, że opozycja powinna przestać "wypłakiwać się w rękawy szacownych senatorów". Jak zauważył reporter TVN, Amerykanie nie spotkali się z przedstawicielami opozycji.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: