PiS planuje w Warszawie wielką demonstrację poparcia dla rządu i prezydenta. Odbędzie się 10 kwietnia

1. W 6. rocznicę smoleńską w stolicy odbędzie się marsz prawicy 2. Demonstrację organizują Kluby Gazety Polskiej oraz PiS

Polub i bądź na bieżąco!- Celem marszu będzie nie tylko uczczenie pamięci o katastrofie, ale również wyrażenie poparcia dla przemian, które zachodzą teraz w Polsce - wyjaśnia portalowi Gazeta.pl Ryszard Kapuściński, szef klubów Gazety Polskiej.

Zarząd klubów GP wydał już oświadczenie w sprawie marszu: "Nasza walka o wolność i sześcioletnie starania o wyjaśnienie przyczyn śmierci elity narodu zostały połączone we wspólnym wysiłku. Ta bitwa jeszcze nie jest ostatecznie wygrana. Zarówno wrogowie Polski za granicą jak i skorumpowane elity poprzedniej władzy chcą zdestabilizować nasze państwo. Musimy stanąć w obronie odzyskanej wolności".

Na Tweeterze informacja o marszu pojawiła się w sobotę. Użytkownicy oznaczają ją hashtagiem #MarszMiliona:

Cezary Gmyz ma nadzieję, że marsz przebije liczebnością demonstracje KOD

Organizatorzy marszu nie potwierdzają, aby aż milion osób miało przyjechać do Warszawy. - Będzie na pewno więcej ludzi niż podczas poprzednich rocznic - przekonuje jednak Ryszard Kapuściński.

Magdalena Łań z Urzędu Miasta Warszawy podaje, że dotąd w urzędzie zarejestrowane zostały dwa zgromadzenia na dzień 10 kwietnia. Pierwsze to demonstracja kilkuset osób pod pałacem prezydenckim, drugie zaś to przemarsz kilkudziesięciu tysięcy osób spod Katedry św. Jana pod siedzibę głowy państwa.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy weźmiesz udział w demonstracji PiS-u?
Więcej o: