PiS w nowym spocie tropi przeciwników naprawy państwa. I podaje nazwiska [WIDEO]

1. W nowym spocie PiS wymienia swoje dotychczasowe dokonania2. Są tu też "przeciwnicy naprawy państwa", m.in. Giertych, Lis i Rzepliński

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSpot "Daliśmy Wam słowo" ujrzał światło dzienne w sobotę 12 marca. PiS chwali się tym, co udało się jak dotąd zrealizować. Ale w "naprawie państwa" nieustannie ktoś przeszkadza...

 

Na początku filmu pojawiają się była premier Ewa Kopacz i Ryszard Petru, krytykujący program 500 zł na dziecko. Jednak, jak obwieszcza narrator: "realizujemy nasz sztandarowy projekt Rodzina 500+". Jakie jeszcze dokonania ma rząd? "Cofnęliśmy obowiązek szkolny, zakazaliśmy odbierania dzieci z powodu biedy, wprowadziliśmy podatek bankowy" - wymienia.

"Przebudowujemy nasz kraj, by z rozwoju korzystali wszyscy, a nie tylko uprzywilejowane grupy" - informuje rząd. "Mamy projekty odnoszące się do każdej dziedziny życia, realizujemy wielki projekt dla przyszłości" - dodaje narrator. Ale "do tego potrzeba spokoju, dialogu i kompromisu".

Tymczasem przeciwnicy "naprawy państwa" nie próżnują. Najwięksi to "ci, którzy boją się, że mogą na tej zmianie stracić". I "zwodzą Polaków, rozsiewają strach, napuszczają nas na siebie, manipulują zagraniczną opinią o Polsce". Te słowa ilustrują skaczący na marszu KOD Roman Giertych, przemawiający Mateusz Kijowski, krzyczący na wiecu Tomasz Lis oraz Ryszard Petru. "Mówią o obronie demokracji, a tak naprawdę bronią tego, co było przez ostatnie osiem lat".

Ale nie oni są największymi wrogami obecnej władzy. Jest nim Trybunał Konstytucyjny, który "uprawia politykę i stawia się ponad prawem". Mamy tu nagłówki portali informacyjnych ("przecieki"), Andrzeja Rzeplińskiego w Sejmie ("konsultacje z opozycją") i Andrzeja Rzeplińskiego w programie Tomasza Lisa ("wydawanie wyroków w mediach").

PiS podkreśla, że jest otwarty "na współpracę i kompromis". Tak czy inaczej, mówi narrator, "nie poddamy się. Zrealizujemy naprawę Rzeczypospolitej krok po kroku. Daliśmy wam słowo".

Zobacz wideo

Sprawdź pierwszą na rynku biografię Jarosława Kaczyńskiego >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: