Prof. Środa o rządach PiS: "Kaczyński dokonuje rytualnego zawłaszczenia kraju". A na koniec TO porównanie

1. Magdalena Środa skrytykowała rządy PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego 2. W Polsce szykuje się stan wojenny - twierdzi profesor UW

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLewicowa działaczka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Środa mocnymi słowami skomentowała aktualną sytuację polityczną w Polsce, a zwłaszcza jałowy spór o nowelizację ustawy dotyczącej działalności Trybunału Konstytucyjnego. Jej zdaniem, cotygodniowe protesty na ulicach mogą doprowadzić do powtórki z historii PRL.

"Nie chcę być złym prorokiem, ale myślę, że w Polsce szykuje się stan wojenny. Listy preskrypcyjne są już zapewne gotowe" - napisała profesor na swoim Facebooku. I dodała: "Kaczyński nigdy nie został internowany, ale będzie internował. To też jakiś powód, by znaleźć się na kartach historii".

Według Środy, rozmowy na temat ustabilizowania sytuacji w TK i ewentualne wspólne działania w tym zakresie rządu i opozycji nie są teraz możliwe. "On (Kaczyński - przyp. red.) nie pójdzie na żaden kompromis, nigdy w niczym nie ustąpi. On nie uprawia polityki, on dokonuje rytualnego zawłaszczenia kraju" - stwierdziła Środa.

Na koniec profesor porównała władzę prezesa PiS do... jego relacji z matką. "Totalne, bez zapośredniczeń, ciało w ciało z matką. Bez pęknięć, bez szczelin, bez gadania. Polska to łono Kaczyńskiego... I każdy, kto tego nie rozumie, będzie traktowany jak aborcjonista" - napisała.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: