Znów sprzeczne dane ws. liczebności marszu w obronie TK. Ratusz: 50 tys. Policja: 15 tys.

1. Jarosław Jóźwiak podał na Twitterze dane ratusza o liczebności marszu 2. Wiceprezydent poinformował, że z Alei Szucha wyruszyło 27 tys. osób 3. Przed Pałacem Prezydenckim zgromadziło się zaś ok. 50 tys. manifestantów 4. Policja informuje zaś o 15 tys. osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Marsz KOD "Przywróćmy ład konstytucyjny" przeszedł dziś ulicami Warszawy z Alei Szucha pod Pałac Prezydencki. Według wiceprezydenta w miejscu startu pochodu zgromadziło się 27 tys. osób. Jarosław Jóźwiak poinformował o tym fakcie na Twitterze.

Później dodał, że w międzyczasie pochód rozrósł się niemal dwukrotnie - przed Pałac Prezydencki dotarło już ok. 50 tys. protestujących.

Skąd tak duża różnica? "Jak się uczestników nie zwozi autokarami, a sami się schodzą i spontanicznie dołączają kolejni do marszu, to liczby rosną. Normalne" - pisał na Twitterze Jóźwiak.

Policja : 15 tys. osób

Dane co do liczby uczestników, jak zwykle w przypadku ostatnich protestów ws. TK, są rozbieżne. - Z naszego raportu końcowego wynika, że w marszu wzięło udział 15 tys. osób - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik stołecznej policji, Mateusz Mrozek.

Marsz w obronie TK

Marsz KOD "Przywróćmy ład konstytucyjny" przeszedł dziś ulicami Warszawy z Alei Szucha pod Pałac Prezydencki. Wcześniej rząd jeszcze raz zapowiedział, że nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Najczęściej wykrzykiwanym dziś hasłem było: "Drukuj ten wyrok, Beata, drukuj ten wyrok". Jak zwykle pojawiło się też wiele transparentów - głównie przeciwko działaniom PiS, ale też w obronie Lecha Wałęsy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: