PiS odpowiada na opinię Komisji Weneckiej. I idzie w zaparte

1. Rząd wydał oświadczenie ws. opinii Komisji Weneckiej 2. Premier nie opublikuje wyroku TK, a opinią zajmie się teraz Sejm

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Rozwiązanie tej sytuacji wymaga współpracy wszystkich sił politycznych w Polsce. Pani premier Beata Szydło, traktując z powagą opinię Komisji i szanując demokrację, postanowiła przekazać tę opinię do Sejmu na ręce marszałka Marka Kuchcińskiego wraz z uwagami i zastrzeżeniami. Parlamentarzyści, którzy są reprezentantami narodu, powinni podjąć wspólną pracę nad wyjściem z politycznego sporu - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

- Nowelizacja ustawy o TK była projektem poselskim, więc ten spór powinien być rozwiązany przy zaangażowaniu i współpracy klubów parlamentarnych. Co do publikacji, podtrzymujemy zdanie, że rząd RP nie może opublikować stanowiska niektórych sędziów TK, które nie jest oparte na przepisach prawa. Ta kwestia również wymaga wypracowania konsensusu. Apelujemy do wszystkich sił politycznych w Polsce, abyśmy wspólnie, na drodze dialogu i bez negatywnych emocjo, rozwiązali spór wokół TK - podkreślił.

Co jest w opinii Komisji? [6 NAJWAZNIEJSZYCH PUNKTÓW] >>>

Komisja Wenecka wydała opinię o zmianach w polskim TK w piątek po południu. Sędziowie nie ma wątpliwości - w naszym kraju trwa kryzys konstytucyjny i polityczny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy zgadzasz się z opinią Komisji Weneckiej?
Więcej o: