Dalszy ciąg zmian w Trójce. Naczelny "Do Rzeczy" poprowadzi "Salon polityczny"

1. Paweł Lisicki będzie gospodarzem "Salonu" w środy i piątki 2. W pozostałe dni program poprowadzi Beata Michniewicz3. Wcześniej od prowadzenia audycji został odsunięty Marcin Zaborski

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOd piątku Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", będzie nowym prowadzącym "Salonu politycznego Trójki" w Programie III Polskiego Radia. Taką informację podał wczoraj portal Wirtualnemedia.pl .

Propozycję dołączenia do zespołu publicystycznego Trójki miała złożyć dziennikarzowi dyrekcja rozgłośni. W rozmowie z Wirutalnemedia.pl, Lisicki potwierdził, że będzie nowym gospodarzem programu.

Naczelny "Do Rzeczy" nie będzie jednak stałym prowadzącym "Salonu". Na antenie usłyszymy go dwa razy w tygodniu, w środy i piątki. W pozostałe dni program poprowadzi, tak jak wcześniej, Beata Michniewicz. Dotychczasowa formuła programu również nie ulegnie zmianie.

Roszady w Trójce

Wcześniej w zespole "Salonu" doszło do innej zmiany. Kierownictwo PR3 odsunęło od prowadzenia programu Marcina Zaborskiego, który nadal jest jednym z gospodarzy "Pulsu Trójki".

A zaledwie wczoraj informowaliśmy , że do dymisji podała się dotychczasowa szefowa Trójki, Paulina Stolarek-Marat. To ona na początku lutego zastąpiła na tym stanowisku odwołaną w styczniu Magdalenę Jethon. Pełniącym obowiązki szefa Programu Trzeciego został jej dotychczasowy zastępca Szymon Sławiński. Stolarek-Marat napisała w oświadczeniu, że "chciała Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom", a "nie mogąc realizować zamierzeń programowych, ani swobodnie budować zespołu" zdecydowała podać się do dymisji.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Na zmianach Trójka:
Więcej o: