Kaczyński na miesięcznicy: Prawda wyjdzie na jaw, sprawiedliwość zostanie wymierzona

1. Wg prezesa PiS trzeba upamiętnić ofiary Smoleńska i Lecha Kaczyńskiego2. - Musimy tego pilnować, diabeł nie śpi i przeszkadza - mówił Kaczyński

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Pracuje już nowa komisja, która bada od strony technicznej katastrofę smoleńską - mówił Jarosław Kaczyński na obchodach miesięcznicy smoleńskiej. - To kolejna zasługa Antoniego Macierewicza - zaznaczył, a zebrani pod Pałacem Prezydenckim zaczęli skandować "An-to-ni!".

- Sądzę, że za chwilę rozpocznie się porządne śledztwo, a za miesiąc staną tu prowizoryczne instalacje upamiętniające wydarzenia sprzed sześciu lat - ciągnął prezes PiS. - Krótko mówiąc, idziemy już we właściwym kierunku - powiedział. - Ale nie wszystko jest załatwione - dodał i uściślił, że ma na myśli sprawę pomników ofiar katastrofy i Lecha Kaczyńskiego.

"Diabeł nie śpi"

- O tym marzyliśmy, dzisiaj wydaje się to realne - mówił polityk. - Ale musimy tego pilnować, brać we własne ręce, bo inaczej może być różnie. Diabeł nie śpi i często przeszkadza w najlepszych przedsięwzięciach - podkreślił.

Stąd, jego zdaniem, "potrzeba kontynuacji tego, co zostało podjęte przez ludzi dobrej woli, którzy prawdziwie szczerze przeżyli to wielkie narodowe nieszczęście i wyciągnęli z niego wnioski". - Musimy iść i zwyciężać - mówił Kaczyński. - Musimy doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw, sprawiedliwość została wymierzona i nastąpiło upamiętnienie - dodał.

- Nie dajmy się zdemobilizować, przekonać, że to już załatwione, że jest za nami. Idźmy dalej. Powinniśmy dążyć do tego, by Polska godność została przywrócona - zakończył prezes.

Kto chce zdestabilizować Polskę?

Po jego wystąpieniu głos zabrała posłanka Anita Czerwińska. Honorowa szefowa warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej" przeczytała apel. Padły tam słowa o tym, że szósta rocznica tragedii będzie "pierwszą obchodzoną w kraju, który nie boi się być wolnym" . - Ta bitwa jeszcze nie jest ostatecznie wygrana - czytała Czerwińska. - Wrogowie polski zarówno za granicą, jak i skorumpowane elity poprzedniej władzy chcą zdestabilizować nasze państwo - mówiła.

- Musimy stanąć w obronie odzyskanej wolności i walczyć, by nie przeszkodzono w zmianach, mogących doprowadzić do pełnego wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku - czytała posłanka PiS.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: