Emerytka skarży się na niskie świadczenia. Pawłowicz: "Leniwa zazdrośnica". I rada: "wziąść" się do roboty

Krystyna Pawłowicz jednym wpisem na FB pokazała, jaki jest jej stosunek do problemów zwyczajnych Polaków. Kłopoty starszej kobiety z niską emeryturą to jej zdaniem efekt "nieróbstwa" i "zazdrości", a nie wina polityków

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasStarsza kobieta napisała do posłanki Pawłowicz na Facebooku, skarżąc się na bardzo niewielkie podwyżki świadczeń.

"Co tam projekt wyroku - dostałam podwyżkę emerytury 5,46 brutto, a mój mąż 5,34 brutto. Posłanko, co ty na to, bierzesz emeryturę dobrą i poselskie [wynagrodzenie - przyp. red.]. Ja pracowałam 50 lat" - tak emerytka skomentowała wpis posłanki o wycieku projektu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Pawłowicz dała kobiecie reprymendę - poleciła "zabrać się z jakieś zajęcie", a nie zazdrościć innym. I powołała się na własne doświadczenia pracy na dwóch trzecich etatu przy jednoczesnej działalności poselskiej.

"Trzeba było też sobie życie zorganizować, uczyć się i studiować nieustająco, nie stać z boku i starać się poprawić życie wokół. Zazdrości mi Pani? (...) Jest Pani zwykłą zazdrośnicą. Leniwą? Proszą wziąść się za jakieś zajęcie, to i zazdrość Pani minie" - napisała posłanka na FB.

pawlpawl faebook

Fot. Krystyna Pawłowicz/ Facebook

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: