Maciej Stuhr odpowiada na krytykę: Macie Sejm, telewizję, radio, dajcie się nam przynajmniej pośmiać

Maciej Stuhr na Facebooku odpowiedział na krytykę, która spłynęła na niego po wystąpieniu na gali Orłów. Aktor uważa, że to nie on swoimi żartami, a politycy zbijają kapitał ?wycierając sobie gęby? katastrofą smoleńską czy żołnierzami wyklętymi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie" - zwraca się Stuhr do Krystyny Pawłowicz i Krzysztofa Ziemca. Posłanka PiS wcześniej pisała o nim "Pan Maciuś Stuhr" i krytykowała za żarty podczas gali rozdania Orłów. Ziemiec z kolei prowadził "Wiadomości", w których stwierdzono, że słowa aktora "przywołały bolesne wspomnienia". Program zestawił fragmenty wystąpienia Stuhra z fotografiami m.in.... wraku Tupolewa.

"Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać" - pisze Stuhr na Facebooku, jednocześnie podkreślając, że żart nie był wymierzony "w pamięć o kimkolwiek".

"Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał" - dodaje.

Żarty z drugiego sortu

Maciej Stuhr podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych wręczał nagrodę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Krótką zapowiedź wypełniły żarty i aluzje do sytuacji politycznej w Polsce.

Zapowiedź Macieja Stuhra zaczęła się od "przejęzyczenia" nawiązującego do słów Jarosława Kaczyńskiego o "Polakach gorszego sortu". - Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu - mówił.

W dalszej części zapowiedzi pojawiły się kolejne - Stuhr wspomniał o żołnierzach wyklętych, Lechu Wałęsie i oponie - tu aluzja do niedawnej sprawy z wypadkiem prezydenckiej limuzyny. Na koniec nie zabrakło też aluzji do katastrofy smoleńskiej.

Warto przeczytać: felietony Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy uważasz, że Maciej Stuhr nie powinien żartować w ten sposób na gali
Więcej o: