Lubin likwiduje straż miejską, bo dla jej pracowników nie było żadnego zajęcia

1. W Lubinie nie będzie już straży miejskiej - informuje Radio Wrocław 2. Liczba funkcjonariuszy w tym mieście sukcesywnie malała

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak informuje Radio Wrocław , straż miejska w Lubinie zostanie zlikwidowana. Powód? Nie było dla niej praktycznie żadnego zajęcia.

Po pierwsze, strażnicy stracili możliwość obsługiwania mierników prędkości. Po trzecie, miejski monitoring obsługiwany jest przez komputer. Po trzecie, nie ma potrzeby sprawdzania biletów w komunikacji miejskiej, bo ta w Lubinie jest darmowa.

Do likwidacji jednostki dojdzie pod koniec kwietnia. - Taką decyzję poparli wszyscy radni - powiedział Radiu Wrocław Jacek Mamiński, rzecznik magistratu.

Co ciekawe, lubińska straż miejska była pierwszą powołaną do życia w Polsce. Teraz miasto jako pierwsze z niej rezygnuje. - Zdecydowaliśmy się na rozformowanie, bo ta służba od dłuższego czasu traci znaczenie - podkreślił Mamiński.

Część pracowników straży miejskiej już zapowiedziała, że będzie ubiegać się o stanowiska w policji. Część, jak dowiedziało się Radio Wrocław, zostanie na etatach w Urzędzie Miejskim.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: