Internauci oburzeni zdjęciem posła Kukiz'15. "Trzeba nie mieć sumienia", "kanalia narodowa"

1. Kontrowersyjne zdjęcie Adama Andruszkiewicza wywołało dyskusję w sieci 2. "Ani krzty wstydu", "żenada" - to tylko niektóre z reakcji Internautów 3. Niczego nie sugerowałem, chciałem pokazać piękno Podlasia - wyjaśnia poseł

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWpis Adama Andruszkiewicza wywołał burzę. Chodzi o zdjęcie, na którym widać uśmiechniętego posła Kukiz'15 pozującego na tle jednego z domów w skansenie Sioło Budy.

Fotografię wykonano po hajnowskim marszu ku czci żołnierzy wyklętych, w trakcie którego podkreślano m.in. patriotyczne zasługi Romualda Rajsa "Burego". Zdjęcie pozostałoby pewnie niezauważone, gdyby nie fakt, że dom, który widać za posłem, wybudował Sergiusz Niczyporuk. To między innymi członków jego rodziny w 1946 roku wymordowały oddziały "Burego".

To nie spodobało się części Internautów. "Trzeba nie mieć sumienia", "to przekracza granice przyzwoitości", "kanalia narodowa", "ani krzty wstydu" czy "żenada" - to tylko niektóre z reakcji komentujących i udostępniających zdjęcie Andruszkiewicza.

- Ja uważam za żenadę takie komentarze, ponieważ przy tym zdjęciu niczego nie sugerowałem. Wręcz przeciwnie, napisałem wyraźnie, że chciałem podkreślić piękno Podlasia. Nie było tutaj żadnej złej woli z mojej strony - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl Andruszkiewicz.

I dodał: - Za dużo tutaj jadu i negatywnych emocji. Gdybym napisał coś prowokacyjnego, to rozumiałbym takie reakcje, ale wyraźnie jest tam napisane, że podkreślam klimaty Podlasia. Takie zdjęcia udostępniałem już wcześniej, np. z pozdrowieniami dla wyborców. Jestem parlamentarzystą i nie bawię się w tanie prowokacje. Ale rozumiem, że Internet ma swoje prawa, i tyle.

Zbrodnia w Zaleszanach

Mord na cywilach zamieszkujących wieś Zaleszany miała miejsce w ostatnich dniach stycznia 1946 roku. Oddziały Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, kierowane przez "Burego" spaliły wówczas kilkadziesiąt domów. W wyniku tego zdarzenia zmarło w sumie szesnaście osób, w tym cała rodzina Niczyporuków.

Hajnowski marsz

I Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny w Białymstoku, Narodową Hajnówkę oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki". Początkowo miał mu patronować Andrzej Duda, jednak po przedostaniu się tej informacji do mediów kancelaria prezydenta poinformowała, że zrezygnowano z patronatu.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wierzysz w tłumaczenie posła Andruszkiewicza?
Więcej o: