Dwa izraelskie myśliwce omal nie zderzyły się z samolotem lecącym z Polski

1. Dwa izraelskie odrzutowce blisko zderzenia z samolotem pasażerskim 2. Chodzi o lecący z Krakowa do Ovdy samolot linii Ryanair 3. Linie lotnicze dementują, że mogło dojść do jakiegokolwiek zagrożenia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasCztery izraelskie odrzutowce wojskowe brały dziś udział w ćwiczeniach nad pustynią Negew. W tym samym czasie lecąca z Polski maszyna linii Ryanair rozpoczynała procedurę lądowania na porcie w Ovdzie.

W pewnym momencie dwa z czterech F-16 w niebezpiecznie bliskiej odległości przecięły trasę lotu samolotu, na pokładzie którego znajdowało się 162 pasażerów -

informuje Times of Israel

.

Do tragedii nie doszło dzięki szybkiej reakcji pilota Ryanaira, który w ostatnim momencie zmienił kurs schodzenia maszyny - informują dziennikarze z Izraela. Na szczęście żadnemu z pasażerów ani pilotom myśliwców nic się nie stało.

Ryanair uspokaja

Po kilku godzinach od pojawienia się w mediach sensacyjnych doniesień dementi w sprawie rzekomej możliwości zderzenia maszyn wydał Ryanair. "Wojskowy samolot cały czas znajdował się w odległości minimum 3 mil od naszego samolotu" - głosi komunikat. "Nasi pasażerowie nie zauważyli żadnego zagrożenia" - dodaje linia.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: