Audyt w Słupsku: odkryto 70 pustostanów. Biedroń: To zupełnie kuriozalna sytuacja

1. W Słupsku trwa inwentaryzacja miejskich lokali 2. Urzędnicy odkryli aż 70 komunalnych pustostanów 3. Biedroń: "Kuriozalne. A przecież audyt jeszcze trwa"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak poinformowało Radio Gdańsk , słupscy urzędnicy odkryli kolejnych 70 pustych mieszkań komunalnych. W zeszłym roku takich pustostanów znaleziono 130. To efekt inwentaryzacji miejskich lokali.

"O informacje prosiłem na początku kadencji"

- To może nie być koniec, bo wciąż sprawdzamy nasze zasoby - powiedział dziennikarzom Radia Gdańsk Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Biedroń powiedział także, że na początku kadencji prosił o informacje odnośnie miejskich lokali - ile stoi pustych, a ile wymaga remontów. - Nikt nie był mi w stanie powiedzieć, jak jest - dodał prezydent. Jego zdaniem sytuacja jest kuriozalna i wynika z lat zaniedbań.

Audyt potrwa jeszcze pół roku

Władze Słupska chcą się teraz intensywnie zająć rozwiązaniem sytuacji niedoboru mieszkań komunalnych. Powstał projekt przeznaczenia do adaptacji około stu strychów w miejskich budynkach.

W ramach działań urzędników sprawdzana jest też legalność postawionych w śródmieściu miasta garaży. Audyt potrwa do połowy roku. Część mieszkań ma zostać wyremontowana i przydzielona lokatorom z kolejki, a część prawdopodobnie pójdzie na wynajem w zamian za wyremontowanie pustostanów. Ostateczna decyzja należy jednak do rady miasta oraz prezydenta.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: