Kobieta zatrzymana koło metra w Moskwie. Media: w ręku miała głowę dziecka

1. Moskiewska policja zatrzymała kobietę podejrzaną o zabójstwo dziecka2. Rosyjskie media podają, że kobieta trzymała odciętą głowę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Moskiewska policja zatrzymała kobietę podejrzewaną o zabójstwo dziecka - informuje BBC. Telewizja powołuję się na stację CCTV, która pokazała kobietę ubraną w hidżab, która przechodziła w pobliżu stacji metra, w ręku trzymając przedmiot przypominający głowę.

Zatrzymana trafiła na obserwację psychiatryczną - podał Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Śledczy poinformowali także, że odnaleziono ciało trzy- lub czteroletniego dziecka. Zwłoki odkryto po ugaszeniu pożaru w bloku. Według wstępnych ustaleń, podejrzana to 39-letnia, pochodząca z Azji Środkowej, kobieta, opiekunka dziecka. Do zabójstwa miało dojść, gdy rodzice wyszli z mieszkania ze starszym dzieckiem. Po zabójstwie kobieta wznieciła pożar. Matka dziecka o tragedii dowiedziała się z telewizji. Trafiła do szpitala - głosi komunikat.

Rosyjskie agencje podają, że ofiara została pozbawiona głowy. Głowa miała zostać zabrana przez nianię z miejsca zbrodni.

Świadkowie: Krzyczała, że jest terrorystką

Według świadków, na jakich powołuje się "Russia Today", kobieta krzyczała "Jestem terrorystką", "Allah Akbar" i groziła, że wysadzi się w powietrze.

Stacja metra została zamknięta na czas akcji służb.

Jak informował tabloid Life News, ofiara to kilkuletnia Nastya M. Policja zatrzymała podejrzaną o zabójstwo przy stacji metra, gdzie wyjęła ona z torby głowę dziecka. Dziennikarze przekazali także informację, że kobieta pochodzi z Uzbekistanu, a motywem zabójstwa miała być zemsta na mężu. W zeznaniach nie sprecyzowała jednak związku między tym, że rzekomo została przez niego zdradzona a rodziną, dla której pracowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: