CBA w domu Andrzeja Biernata. Były minister sportu usłyszy sześć zarzutów

1. CBA przeszukuje dom byłego ministra sportu 2. Akcja ma związek ze śledztwem w sprawie jego majątku 3. Biernat usłyszy zarzuty dot. nieprawdziwych oświadczeń majątkowych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAkcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu Biernata pod Łodzią zaczęła się w poniedziałek rano - podała TVP Info.

Jak poinformowało CBA, podczas przeszukania funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na ewentualne znalezione pieniądze, papiery wartościowe, rachunki za zakup biżuterii, wakacji czy drogiego wyposażenia domu.

Biernat nie został zatrzymany, ale dostał wezwanie na przesłuchanie. W komunikacie, jaki pojawił się na stronie CBA czytamy: . "Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych". Jak dodano, chodzi o dokumenty złożone w latach 2010-2014. Zdaniem CBA, b. minister miał zaniżać swoje dochody "nawet o ponad 85 tys. zł oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku - samochodu".

"Przeszukanie ma związek z podejrzeniem ukrycia majątku i składania fałszywych oświadczeń majątkowych" - informował z kolei portal tvp.info. Precyzował, że CBA już rok temu zainteresowało się zakupami polityka. Chodziło o samochód terenowy, na który, wg oświadczeń majątkowych, nie było go stać.

- W toku kilku miesięcy śledztwa prokurator gromadził obszerną dokumentację i analizował ją, celem ustalenia rzeczywistego stanu posiadania Andrzeja B. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione podejrzenie, iż popełnił 6 przestępstw - przekazał na konferencji prasowej rzecznik prokuratury Przemysław Nowak. - Andrzej B. został wezwany do prokuratury, celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności w charakterze podejrzanego - dodał Nowak. I uzupełnił, że dopiero po nich będą znane szczegóły dotyczące zarzutów oraz wyjaśnień.

Nowak powiedział także, że celem przeszukania jest znalezienie dowodów w sprawie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: