Bóg dopiero na szóstym miejscu. Komu dziękują zdobywcy Oscarów? [RANKING]

Już za kilka godzin rozpocznie się 88. ceremonia wręczenia Oscarów. Oprócz werdyktów Akademii, czekamy m.in. na słowa podziękowań. A komu artyści dziękują najczęściej?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Portal Vocativ przeanalizował 1396 przemówień z oscarowych nocy. Można było się spodziewać, że najwięcej podziękowań otrzymał sam Bóg, jednak ten znalazł się dopiero na szóstej pozycji.

Najczęściej, bo aż 42 razy, dziękowano Stevenowi Spielbergowi, twórcy takich filmów jak "Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan" czy "E.T.". Kolejne miejsca w rankingu zajęli producent filmowy Harvey Weinstein (34 podziękowania) i reżyserowie James Cameron (28), George Lucas (23) i Peter Jackson (22). Bogu podziękowano 19 razy.

Podziękowania podczas gali Oscarów Create column charts

Kilkanaście razy dziękowano scenarzystce Fran Walsh (18), producentce Sheili Nevins (17), reżyserowi Francisowi Fordzie Coppoli (16), producentowi Barriemu Osborne'owi (16), reżyserowi Martinowi Scorsese (15) i producentowi Saulowi Zaentzowi (15).

 

Tradycyjnie jedyną stacją, która transmituje Oscary 2016 na żywo w Polsce, jest CANAL+. Podobnie jak w zeszłym roku, transmisja będzie dostępna dla wszystkich abonentów nc+. A jeśli nie w TV, to gdzie oglądać Oscary 2016? Sprawdź >>>

Oczywiście my zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo (startujemy w okolicach północy) na Kultura.gazeta.pl.

Przypominamy, że o statuetkę dla najlepszego filmu powalczą w tym roku: "The Big Short", "Most szpiegów", "Brooklyn", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Marsjanin", "Zjawa", "Pokój" i "Spotlight". Tegoroczną galę poprowadzi aktor i scenarzysta Chris Rock.

Gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: