Tego jeszcze nie było. Narodowcy od Kukiza chcą wybudować mur na granicy polsko-ukraińskiej

Czterech posłów Kukiz'15 zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowali projekt budowy muru na granicy polsko-ukraińskiej. Ich zdaniem tą drogą do Polski napłynie "wielotysięczna fala imigrantów".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZdaniem czterech posłów Kukiz'15 (trzech z nich reprezentuje Ruch Narodowy) "jest wielce prawdopodobne, że ruszy kanał przerzutowy imigrantów przez granicę polsko-ukraińską". - Jako Polska powinniśmy być gotowi do postawienia ściany, muru przeciwko tej fali uchodźców - argumentowali na konferencji prasowej.

Z ich informacji wynika, że w ostatnim czasie na granicy zatrzymano kilkunastu imigrantów.

- Ci, którzy będą przeciwni budowie muru, będą w przyszłości odpowiedzialni za tragedie ludzkie, będą odpowiedzialni za to, że do Polski wpłynie wielotysięczna fala imigrantów, którą będziemy musieli przyjąć w Polsce, i ona wyprzedzi kwoty, które są nam narzucane z UE - mówili posłowie.

Jeszcze nie ma problemu, ale...

Narodowcy tłumaczyli, że na odcinku bieszczadzkim granica jest trudna do ochrony przez Straż Graniczną. - To, że w tej chwili nie ma większych problemów z ochroną tej granicy, jest spowodowane tym, że nie ma jeszcze otwartego kanału wschodniego, którym imigranci będą się przedostawać do Europy - stwierdził jeden z posłów. - W bieszczadzkich lasach, na odludziu, ochronić tą granicę bez takiego zabezpieczenia fizycznego, budowy muru, będzie bardzo trudne - wtórował inny.

Według wyceny zleconej przez Ruch Narodowy, budowa muru na tym odcinku kosztowałaby 225 milionów zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: