Kultowa "Sonda" i dużo kultury. Na to stawia TVP2

Co ciekawego wiosną w TVP2? Zobaczcie nasz przegląd.

Wraca "Sonda" (poniedziałek, godz. 21:50 od 14 marca). Kultowy program popularnonaukowy z lat 70. będzie prowadzić, pod nazwą "Sonda 2" dr Tomasz Rożek. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy. Jest szefem działu "Nauka i Gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny". - Nikogo nie będę naśladował ani kopiował. Będę kontynuował - mówi Rożek, odpowiadając na pytanie czy zamierza kopiować Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka, prowadzących legendarną "Sondę".

Natomiast Marita Albán Juárez zaprasza na program kulturalno-społeczny "Śniadanie na trawie" (sobota, godz. 10:45 od 5 marca). Gospodyni będzie rozmawiać z artystami o bieżących wydarzeniach kulturalnych. Marita Albán Juárez jest muzykologiem, znawczynią i propagatorką życia i twórczości Chopina, a zarazem współzałożycielką i wokalistką latin-jazzowego zespołu.

Kolejna nowość TVP2 to program muzyczny "Dzika muzyka" (sobota, godz. 11:20 od 5 marca). Przybliży korzenie polskiej muzyki, tradycyjnej i współczesnej, a poprowadzi go Janusz Prusinowski - skrzypek, lirnik, harmonista i animator oraz inicjator odrodzenia muzyki wiejskiej w Polsce.

Wiosną w TVP 2 także "Ostry z natury" (sobota, godz. 11:50 od marca). To krajoznawczo-przyrodniczy cykl dokumentalny prowadzony przez Michała "Ostrego" Ostrowskiego - leśnika i popularyzatora wiedzy o ekologii. Będzie pokazywał ciekawostki z życia roślin i zwierząt oraz sposoby przetrwania w dzikiej puszczy.

I jeszcze jedna nowość - "Komediowa scena Dwójki" (piątek, godz. 23:25 od 4 marca), czyli widowisko studyjne z udziałem publiczności. Artyści na co dzień skupieni wokół Klubu Komediowego, działającego w Warszawie przy Placu Zbawiciela, zaprezentują zupełnie nowe formy komediowe. W programie m.in. kabaret literacki, monodram komediowy, i roast poetycko-historyczny.

Poza nowościami, w TVP2 również sprawdzone już programy i seriale. Po kilku sezonach przerwy wraca program "Kocham Cię, Polsko!" (sobota, godz. 20:05 od 5 marca, który poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan oraz "Podróże z historią" (niedziela, godz. 10:55 od 17 kwietnia) Radka Kotarskiego i "Przygarnij mnie" (niedziela, godz. 18:55 od 6 marca).

A seriale? Dla fanów nowe odcinki popularnych produkcji: "O mnie się nie martw" (piątek, godz. 20:40), "Rodzinka.pl" (piątek, godz. 21:40), "M jak miłość" (poniedziałek-wtorek, godz. 20:40), "Barwy szczęścia" (poniedziałek-piątek, godz. 20:05) oraz "Na dobre i na złe" (środa, godz. 20:40).

Więcej o: