Kolejna "dobra zmiana" w mediach. Rolnik od protestów przeciwko PO pokieruje radiem

1. Wybrano nową Radę Nadzorczą Radia Szczecin 2. W jej składzie znalazł się rolnik Edward Kosmala 3. Wcześniej zapowiadał protesty, jeśli rząd nie dotrzyma obietnic

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Dobra zmiana" w mediach dotarła także do Szczecina. Na miejsce odwołanego w środę szefostwa Radia Szczecin znaleziono już nowych kandydatów.

Jak napisał portal Natemat.pl , do Rady Nadzorczej powołano radców prawnych - Roberta Naklickiego i Pawła Bakuna. Niespodzianką jest natomiast obecność w składzie Rady Edwarda Kosmala, Przewodniczącego Rady Gminy Stargard.

Organizator protestów w Szczecinie

Kosmala jest byłym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych i szefem rolniczej Solidarności w regionie stargardzkim. Organizował protesty w Szczecinie i regionie przeciwko polityce rolnej rządu PO. Był też współorganizatorem "zielonego miasteczka", które przez cztery miesiące stało przed kancelarią premier Ewy Kopacz.

We wrześniu ubiegłego roku nowy członek Rady Nadzorczej Radia Szczecin zapowiadał, że jeśli PiS wygra wybory i nie spełni obietnic składanych rolnikom, będzie organizował kolejne protesty.

 

- Jeżeli nie będą realizowane ustalenia, to będziemy wiedzieli co mamy robić - powiedział w rozmowie Radiem Szczecin Kosmala. .

Teraz nowe obowiązki i brak czasu mogą mu uniemożliwić skuteczną walkę o interesy rolników.

Kosmala prowadzi duże gospodarstwo w Tychowie. Wraz z żoną gospodarują na czterystu hektarach pól, a cześć dzierżawią od Agencji Nieruchomości Rolnych. Nie wiadomo jednak, czy nowy członek Rady Nadzorczej radia ma jakieś kompetencje w zakresie funkcjonowania mediów publicznych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!