Nowy prezes stadniny w Janowie przyznaje, że nie miał styczności z końmi. "Będzie to moja pasja życiowa"

Słynna na całym świecie stadnina w Janowie Podlaskim za rok będzie obchodziła 200-lecie istnienia. Poprzedni prezes Marek Trela z janowską stadniną związany był od 1978 r. Nowy prezes Marek Skomorowski przyznaje, że nie ma doświadczenia z końmi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDotychczasowy prezes swoje stanowisko piastował od 16 lat. Wcześniej, przez 22 lata był w Janowie weterynarzem. Trela jest również wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego. Nowy prezes po otrzymaniu nominacji mówił z kolei, że "nie miał styczności" z hodowlą koni arabskich.

- Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością - przyznał Skomorowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" . Nowy prezes dodał, że z "obszarami wiejskimi związany jest od lat". - Zarządzanie janowską stadniną jest dla mnie dużym wyróżnieniem z racji roli i historii tego miejsca (...) Do historii przechodzą konie, a nie prezesi - wyjaśnił.

Skomorowski jest ekonomistą. Do tej pory pracował w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Nie miałem bliskiej styczności"

W środowisku koniarzy zaczął krążyć cytat, pochodzący rzekomo ze Skomorowskiego. "Czuję, że będzie to moje nowe hobby, z koniami nie miałem nigdy wiele do czynienia to znaczy wiem o co chodzi ale teraz poznam bardziej" - te słowa (pisownia oryginalna) dotarły nawet do polityków.

W rzeczywistości nowy prezes stadniny w rozmowie z Polsat News powiedział: - Już widzę, że będzie to moja pasja życiowa. Wcześniej też bardzo uwielbiałem konie, ale nie miałem takiej bliskiej styczności z nimi.

Dobić prezesa

Jak poinformowała w materiale stacji prof. Krystyna Chmiel z Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, znawczyni i hodowczyni koni arabskich, Skomorowski miał przyjechać do Janowa Podlaskiego z wypowiedzeniem dla dotychczasowego prezesa Marka Treli.

- I służbowym samochodem prezesa odjechał żeby śmieszniej było, żeby go dobić - relacjonowała prof. Chmiel. - Zepsuć to łatwo, a odbudować czasem życia mało - podsumowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: