Ursynów: Jeden powiew wiatru i olbrzymi fragment elewacji odrywa się od bloku

?Byliśmy w szoku? - napisali członkowie Grupy Alpiniści. Z jednego ze świeżo ocieplonych bloków na warszawskim Ursynowie odpadł wczoraj ogromny płat elewacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKatastrofę nagrali członkowie Grupy Alpiniści i wrzucili na Facebooka.

- Dostaliśmy telefon, że na jednym z osiedli w Warszawie jest problem z elewacją. Niezwłocznie dojechaliśmy na miejscu i byliśmy w szoku - napisali członkowie grupy.

Na filmie widać, jak z bocznej ściany bloku odpada olbrzymi płat elewacji, odsłaniając warstwę styropianu. W tle słychać silne podmuchy wiatru.

Sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Kiedy płat tynku odkleił się od ściany, na drabinie opartej o budynek stał akurat człowiek. Na szczęście w ostatniej chwili odskoczył, a fragment ściany minął go o włos.

Komentujący nie zostawiają suchej nitki na spółdzielni i fachowcach odpowiedzialnych za remont. "Wiatr nie ma nic do rzeczy. Tańsze wykonanie i są takie efekty", "Za mało kołków mocujących styropian do ściany", "Wybierajcie dalej tańsze oferty, to powinna być nauczka dla spółdzielni" - to tylko niektóre z licznych komentarzy pod filmem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy spółdzielnie powinny się kierować zasadą oszczędności, czy jakości wykonania?
Więcej o: