Dziś IPN ujawni teczkę "Bolka", a Wałęsa znów komentuje: Na chwilę załóżmy, że byłem agentem

"Wierni druhowie Kiszczaka oceńcie jego czyn", "uwierzcie wreszcie mnie, a nie SB" - na blogu Lecha Wałęsy pojawiły się kolejne komentarze do sprawy dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDziś IPN ma udostępnić część dokumentów znalezionych domu Kiszczaka. Instytut informował, że znaleziono m.in. teczkę personalną i teczkę pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek".

Według słów prezesa IPN, archiwista ocenił, że dokumenty są autentyczne. W sobotę szef IPN podał, że będą dopiero poddane badaniom, weryfikacji i ekspertyzie grafologicznej.

Wałęsa zaprzecza współpracy

Były prezydent już kilkukrotnie odnosił się do odnalezienia tych dokumentów i zaprzeczał współpracy z SB. "Panie Macierewicz Pan kłamie i to zaraz po ogłoszeniu pańskich rewelacji publicznie bezdyskusyjnie to udowodnię", napisał Wałęsa dziś rano na swoim blogu [pisownia oryginalna - red.].

W niedzielę na jego blogu również pojawiały się wpisy w tej sprawie .

"1].Nie było mojej zgody na współpracę 2].nie dałem się złamać 3].nie popełniłem żadnego donosu 4].nie brałem pieniędzy. Uwierzcie wreszcie mnie , a nie SB i wtedy pomyślmy wspólnie jak Oni to przekonywująco zrobili .ale zrobili ,ale zrobili.." (pisownia oryginalna - red.) - to pierwszy z nich.

W kolejnym wpisie komentował:

"Na chwilę załóżmy że byłem agentem SB . Kiszczak szew agentów , któremu to podlegało bez powodu dziś ujawnia agenta ., Nie żartujmy , .to nie możliwe .Więc co, tylko nieśmiertelna nienawiść i chęć zemsty .za ostateczną klęskę osobistą i komunizmu można taką prowokację wykonać .Wierni druhowie Kiszczaka oceńcie jego czyn .Dziś już nic nie może Wam zrobić .W obliczu śmierci zachował się podle i z preparowaną przygotowaną dobrze podłością chce mnie pokonać " (pisownia oryginalna - red.).

"Morawiecki, ja Ci mówię..."

Wieczorem dodał jeszcze jeden post : "Morawiecki ja Ci mówię prawdę a Ty wierzysz w kłamstwa SBecji .Człowieku gdyby były oryginały to po co by podrabiano . Wystarczyłby obecny komentarz . do starych dziejów . Więc nie podrabiali a tworzyli od początku do końca . Masz poniżej tych między innymi co to robili Nazwiska stopnie i profesje" (pisownia oryginalna - red.).

A następnie udostępnił artykuł Grzegorza Majchrzaka "To oni stworzyli kwity Bolka".

Ten ostatni wpis odnosi się prawdopodobnie do wypowiedzi Kornela Morawieckiego (Kukiz'15) w TVP Info. W czwartek w programie "Dziś wieczorem" marszałek senior mówił między innymi: - Ludzie się bali tej wiadomości (że Wałęsa był agentem). On powinien to powiedzieć. I teraz najwyższy czas, żeby to powiedział. (...) Panie Lechu, no przecież to jest najwyższy czas. Tego wymaga dobry Polski, tego wymaga uczciwość.

Stwierdził też, że teraz "prawda zwycięża".

Pierwsza część dokumentów TW "Bolka" zostanie udostępniona w czytelni IPN w poniedziałek o godz. 12.00. Będzie można je przeglądać dla celów naukowych

Zobacz wideo

Sprawdź polityczny portret Lecha Wałęsy. Książka "Wódz" dostępna na Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: