W tym tygodniu na okładkach króluje "Bolek" [W TYGODNIKACH]

Bez zaskoczeń: sprawa teczki Lecha Wałęsy znalazła się na okładkach wszystkich ważniejszych tygodników ukazujących się jutro. O czym jeszcze w czasopismach?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Na kogo jeszcze - oprócz Lecha Wałęsy - miał haki szef komunistycznej bezpieki?", pyta "Do Rzeczy". Sławomir Cenckiewicz pisze o nękaniu IPN po wydaniu książki "SB a Lech Wałęsa", a Rafał Ziemkiewicz o stosunku "michnikowszczyzny" do pierwszego prezydenta wolnej Polski. "Nie było dowodów na to, że esbecy gromadzili akta kompromitujące ważne postacie opozycji. Aż do teraz", zauważa Piotr Semka.

W "Do Rzeczy" również o tym, że Program "Rodzina 500+" jest największym eksperymentem społecznym III RP, wywiad ze Zdzisławem Krasnodębskim oraz "antypolska propaganda" - w USA i ta, która robi z Jana Tomasza Grossa "męczennika". Więcej>>>

Z okładki nowego "Newsweeka" spogląda na nas Władysław Frasyniuk. "Bycie bohaterem w Polsce jest jakimś przekleństwem", mówi polityk w rozmowie z Renatą Kim. Do sprawy współpracy Wałęsy z SB odwołuje się też redaktor naczelny tygodnika. Tomasz Lis stwierdza, że "idzie o napisanie na nowo całej niedawnej historii. Wałęsa musiał się okazać agentem i zdrajcą, by uznać 1989 r. nie za koniec zniewolenia, ale za jego nową odsłonę".

Poza tym w numerze sprawa Kajetana P. i Jerzy Pilch o samotności.

"Po co burzymy mity i kwestionujemy świętości? Ano po to, żeby kłamstwa nas więcej nie prześladowały", pisze natomiast o teczkach Wałęsy Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Wprost". A Andrzej Zybertowicz mówi, że "rządy III RP często miały dwóch panów - pana jawnego, którym byli wyborcy, i pana ukrytego, który dysponował teczkami z hakami, jak Kiszczak".

"Wprost" także o słabości opozycji wobec poparcia dla Programu "Rodzina 500+": "oferta PO przypominała bardziej postulaty Andrzeja Leppera, który chciał płacić 800 zł każdemu bezrobotnemu. Wiadomo, że to ściema". W numerze także rozmowa z posłem Piotrem Liroyem-Marcem i o referendum w Wielkiej Brytanii, które jest częścią "batalii o przyszłość Europy". Więcej>>>

Nowy numer "W Sieci" poświęca tematowi "Bolka" kilka artykułów. "O prawdzie, która wyszła na jaw, o roli Lecha Wałęsy, o konsekwencjach tego odkrycia oraz o konieczności weryfikacji najnowszej historii" piszą Piotr Gontarczyk, Maciej Pawlicki i Maja Narbutt. Według tygodnika "teczki ukryte przez szefa bezpieki PRL pogrążają nie tylko Wałęsę, lecz także całą III RP".

Ponadto w numerze Stanisław Janecki o nowej Telewizji Polskiej w porównaniu z konkurencją z TVN oraz sylwetka Andrzeja Żuławskiego. A także Grzegorz Górny, który pisze, że "program 'Sekretne listy Jana Pawła II' miał opowiadać o 'bardzo bliskich relacjach' papieża z kobietą. Bomba okazała się jednak zamokłym kapiszonem". Więcej>>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: