Ktoś skatował psa i wyrzucił go do rowu. Razem z budą. Policja i OTOZ apelują o pomoc

OTOZ Animals poinformowało wczoraj o odnalezieniu zwłok psa, które ktoś w okolicach Malborka wyrzucił do rowu razem z budą. Pies prawdopodobnie został przed śmiercią skatowany. Sprawa została zgłoszona lokalnej policji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWczoraj pracownicy schroniska Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Tczewie odebrali zgłoszenie o martwym psie, którego ktoś porzucił w rowie melioracyjnym w miejscowości Lasowice Małe koło Malborka.

Zwłoki podpalanego, przypominającego owczarka psa wyrzucono razem ze zdezelowaną budą. Zwierzę prawdopodobnie zostało przed śmiercią skatowane.

Informację udostępniło wczoraj na swoim Facebooku stowarzyszenie OTOZ Animals. Inspektorzy organizacji w porozumieniu z policją i Powiatową Inspekcją Weterynaryjną przetransportowali zwłoki psa do siedziby PIW w Malborku. Ma zostać przeprowadzona sekcja, która pozwoli ustalić, w jaki sposób zginęło zwierzę.

Stowarzyszenie złożyło także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. I prosi osoby, które rozpoznają psa lub mogą mieć informacje na temat sprawcy, o kontakt. Policja już poszukuje osoby, która dopuściła się tego bestialskiego czynu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: