Parkometry i automaty z hot dogami za 10 gr? Tak, jeśli wrzucisz ruble

Niektóre parkometry oraz automaty z hot dogami przyjmują monety dwurublowe. Zamiast złotówki. Przy aktualnym kursie dwa ruble mają wartość ok. 10 groszy - pisze trójmiejska "Gazeta Wyborcza".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas O tym, że w jednym z olsztyńskich parkometrów można uiścić opłatę dwurublowymi monetami odkryła redakcja portalu olsztyn.com.pl.

Parkowanie za ruble jest więc dziesięć razy tańsze.

Redakcja trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" postanowiła sprawdzić, czy monetą o nominale 2 rubli można zapłacić także w gdańskich parkometrach. Jeden z trzech parkometrów na Targu Węglowym przyjął ją jako monetę o nominale 1 zł. Efekt? Możliwość parkowania przez 20 min.

Jeden z Rosjan z Kaliningradu, z którym się skontaktować redakcji, potwierdził, że korzystanie z dwurublówek w polskich parkometrach to popularny sposób na oszczędność. Warunek: automaty przyjmują tylko monety bite przed 2010 rokiem, bo są cięższe niż te nowe. Według Rosjanina, to nie wyjątek, ale reguła, bo w Gdańsku i Gdyni można korzystać z dwurublówek praktycznie wszędzie, np. można zjeść też hot doga w Ikei.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: