TVP emituje niepublikowane materiały z Magdalenki. Co na nich zobaczymy? Niewiele treści [ZOBACZ NAGRANIE]

W ramach wydania specjalnego TVP Info zapowiedziało emisję najobszerniejszych jak dotąd materiałów z rozmów opozycji z władzami PZPR z 1989 roku. Część z tych nagrań była już wcześniej znana.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasŁącznie wyemitowanych zostanie około sześciu godzin "surowego" materiału z września 1989 roku z willi przy ulicy Zawrat należącej do MSW i z okresu od stycznia do marca tego samego roku w willi w Magdalence. Nagrano wówczas część formalną i część nieformalną posiedzeń.

TVP wyemitowała łącznie kilkanaście minut filmu. Kolejne fragmenty miały zostać pokazane po godzinie 22, jednak do emisji ostatecznie nie doszło.

 

W pierwszym wyemitowanym fragmencie z Magdalenki słychać było urywki rozmów i Czesława Kiszczaka, który przedstawiał zasady obrad. Z kolei na stronie TVP Info zamieszczono minutową zapowiedź filmu ukazującą głównie sceny z Kiszczakiem i Lechem Wałęsą.

W drugiej części widać, że atmosfera rozmów jest bardzo luźna. Obradujący żartują i śmieją się. Większości rozmów nie da się zrozumieć - goście mówią jednocześnie, słychać szumy i stukanie sztućcami czy szklankami.

Słychać również mowę osób, które znajdowały się najbliżej mikrofonów, co dodatkowo utrudnia zrozumienie słów głównych uczestników rozmów.

Poszczególnie fragmenty są komentowane w studio TVP Info przez prawicowych publicystów - Cezarego Gmyza i Michała Rachonia. Według Gmyza taśmy były przyniesione przez Czesława Kiszczaka do TVP w 1999 roku. Od tego czasu nagrania leżały w archiwach Telewizji Polskiej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!