Tusk ostrzega: Następnego szczytu ws. Wlk. Brytanii nie będzie. Brexit może oznaczać początek końca UE

1. Tusk: Ewentualne wyjście W. Brytanii mogłoby oznaczać początek końca UE 2. Szef RE dodał, że nie będzie już następnego szczytu UE na temat W. Brytanii 3. Zaczyna się szczyt ws. warunków dalszego członkostwa tego kraju w UE 4. W Brukseli doszło do spotkania w cztery oczy Schetyna-Tusk

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Największe ryzyko jest takie, że premier Cameron wróci do Londynu i tam mu powiedzą "przegrałeś wszystko", bo wtedy prawdopodobnie będzie przegrane referendum. (...) Ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii (z UE) może oznaczać początek końca Unii Europejskiej - powiedział polskim dziennikarzom Tusk na marginesie spotkania Europejskiej Partii Ludowej.

Wyraził nadzieję, że do piątku po południu uda się rozwiązać wszystkie problemy i osiągnąć porozumienie 27 państw UE z Wielką Brytanią. - Ale jak będzie trzeba to będziemy siedzieli i w piątek, i sobotę, i niedzielę. Następnego szczytu na ten temat nie będzie - oświadczył szef Rady Europejskiej.

Tusk podkreślił, że jest bardzo umiarkowanym optymistą i na razie nie ma żadnych gwarancji, iż uda się doprowadzić do porozumienia.

Spotkanie Schetyna-Tusk

Przy okazji spotkania Europejskiej Partii Ludowej, spotkanie w cztery oczy odbyli Grzegorz Schetyna i Donald Tusk. Jak napisał "Newsweek" , tematem rozmów miała być sytuacja w Polsce, ale - jak zapowiadał rozmówcy tygodnika - spotkanie miało też dotyczyć przyszłości Platformy Obywatelskiej.

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie dokumentujące to spotkanie z podpisem "Audiencja u ojca chrzestnego".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: